Socjoodkrycia

Socjoodkrycia 03/2022

Nowa marcowa edycja #socjoodkrycia, a w niej polecam:

1. “Sapiens, opowieść graficzna” @wydawnictwoliterackie @yuval_noah_harari

Harari to mistrz, więc etykietę must-read daję wszystkim jego książkom. Ta seria, wybrana ze względu na wersję dla dzieci/młodzieży i aspekt humorystyczny!

Ssapiens opowieść graficzna


2. Podcast K3

Autorski podcast Dariusza Bugalskiego o dobrym życiu. Bardzo fajne źródło przemyśleń na rzeczy ważne. Dla zwolnienia tempa i przeniesienia skupienia na relację ze sobą i innymi.

podcast K3


3. Imponderabilia z Marcinem Prokopem

Niby śmieszki-heheszki, ale pomiędzy kilka naprawdę ciekawych, głębszych myśli o życiu. Od czasu, kiedy zaczęłam obserwować P. Marcina jestem ogromną fanką jego optyki życiowej, w której zawsze jest dobry czas na wietrzenie głowy i cieszenie się tu i teraz.

imponderabilia4. Pasjonaci

Kanał na YouTube i ciekawy projekt crowdfundingowy z patronite, w ramach którego powstało kilkanaście filmów o Polakach mających oryginalne, niecodzienne pasje lub zawody. Świetny materiał do pokazania dzieciom, zwłaszcza, że część z nich to zawody ginące. Mamy np. Rzemieślnika tworzącego ręcznie drewniane szachy czy Modelarza statków. @pasjonacitv

pasjonaci


5. “Belfast” i “Nie patrz w górę”

Czyli dwa filmy nominowane do Oscarów , które polecałam Wam wcześniej. “Belfast” nie otrzymał głównej nagrody, lecz został wyróżniony za najlepszy scenariusz oryginalny. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć, koniecznie!

nie patrz w górę belfast


6. “Encanto”

Animowany film dla młodszych widzów, który zdobył Oscara w kategorii najlepszych długometrażowych filmów animowanych. Z nominowanych w tej kategorii warto zobaczyć także “Luca”. Jednym zdaniem: pochwała radości z wyjątkowości zwykłego życia.

encanto


7. Serial “Sukcesja” na Netflix

Coś dla dorosłych. Ach! Cóż to jest za uczta! Niesamowicie zarysowane postacie, fabuła naszpikowana nieoczekiwanymi zwrotami akcji, intrygami i żadnego rozciągania scenariusza. Wyborna rozrywka!

serial na netflixie


8. Bajki na projektorze

Odkopaliśmy z rodzinnego strychu sprzęt z czasów mojego dzieciństwa: projektor z bajkami na kliszach. Od tygodnia dzieci tylko czekają na zmrok i wyświetlanie bajek. Jest w tym rytuale coś magicznego! Macie w domach?

bajki na projektorze

Zobacz także:

Dodaj komentarz