odkrycia socjomatki

Socjoodkrycia 02/2022

4 podcasty, 2 książki, 1 kanał na youtube i 1 film, które poznałam w lutym 2022r. i gorąco Wam polecam!

  1. Poziom miłości– piękny podcast o budowaniu relacji z samym sobą, partnerem, dziećmi, współpracownikami. Ciepły, łagodny głos Emilii Kulpy Nowak działa na mnie niezawodnie kojąco.

2. Lekcja ciszy – podcast Magdy Bartnickiej, edukatorki metody Montessori. Wspaniały podcast dla rodziców, zwłaszcza mających dzieci w wieku niemowlęcym i przedszkolnym, ale i bardziej doświadczeni rodzice mogę czerpać z tego wartościowego źródła.

3. Pracuj mniej– podcast Patrycji Musiał promującej życie i pracę w równowadze. Znajdziecie tam wiele wskazówek jak pogodzić nadmiar zadań z niedomiarem czasu.

4. Bezpłatna aplikacja fanimani, która umożliwia przekazanie do 2,5% za Twoje zakupy w Internecie wybranej organizacji pożytku publicznego. Z FaniMani współpracuje ponad 1611 sklepów, portali i witryn m.in.: @taniaksiążka, @lidl, @empik @rtveuroagd @smyk @modivo i wiele wiele innych! Dotychczas poprzez zakupy użytkowników zebrano już ponad 3,6, mln zł!

5. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie pewnie większość z Was zna, natomiast dziś polecam dwa ich wytwory, na które ostatnio trafiłam. Pierwszy to #kopernikwdomu Pod tym hashtagiem znajdziecie na youtube świetne, szybkie i proste eksperymenty fizyczno-chemiczne dla dzieci. Klarowne objaśnienia, nieskomplikowane instrukcje. Domowe laboratorium czas zacząć!
Drugi to podcast Centrum Nauki Kopernik, w ramach którego zaproszeni naukowcy odpowiadają na różne zagadnienia związane z nauką i uczeniem się. O tym jak uczyć się efektywniej, również w kontekście dzieci.

6. „Czułość” najnowsza książka dr Sophie Mort psycholożki klinicznej. Genialna, bo stanowi podręcznik do self-help natury psychologicznej. Umożliwia przyjrzenie się czynnikom, które nas ukształtowały, które w nas wywołują konkretne emocje. Umożliwia przepracowanie wybranych zagadnień i skierowania nas na odpowiednie tory. Bardzo gorąco polecam!

7. „Szczeliny istnienia” książka prof. Jolanty Brach-Czainy. Wybitna ze względu na niezwykłą wrażliwość na rzeczy ulotne i plastyczny język Autorki. Przenosi na nowy wymiar refleksyjności o świecie, osadzonej w codzienności. Jeśli nigdy nie mieliście do czynienia z lekturą filozoficzną, miejscami może być wymagająca, ale zaręczam, że warto!

8. „O chłopcu, który ujarzmił wiatr” film na @netflix już z tamtego roku. Przepiękny film, na którym wypłaczecie wszystkie łzy. Historia na faktach, kilkuletniego chłopca, który wbrew przeciwnościom losu, ratuje swoją wioskę przed głodem. Wspaniale edukacyjny dla ciut starszych dzieci (ze względu na dość mocne sceny momentami)- o rodzinie, wartości nauki, determinacji, odwadze.


Dajcie znać w komentarzach co nowego Wy znaleźliście i co warto poznać! Czekam na Wasze rekomendacje!

Jedna myśl na temat “Socjoodkrycia 02/2022

Dodaj komentarz