List na dzień matki

List do mojej Mamy na Dzień Matki

 

Za wszystkie dni, w których Twoje oczy patrzyły na mnie, Twoje uszy słuchały moich opowieści, a Twoje ramiona dawały schronienie.

Za wszystkie noce, w których mi towarzyszyłaś. Kiedy karmiłaś. Przytulałaś. Głaskałaś. Nosiłaś na rękach.

Za słowa i gesty, które wlałaś do mojej duszy. Za cierpliwość. Za dobro. Za miłość.

Dziekuję Ci, Mamo.

 

Dopiero teraz rozumiem. Jak bolą zdrętwiałe od noszenia dziecka ręce. Jak pękają plecy, schylające się raz po raz po zawiniątko w łóżeczku. Jak wyje z bólu całe ciało, kiedy rodzi się dziecko. Jak ciężko jest mieć siły na troskę i uwagę każdego dnia. Na bycie tu i teraz.
Dopiero teraz rozumiem jak trudno jest być wspaniałym rodzicem.

Dziękuję Ci za to, że dałaś mi dzieciństwo, w którym mogłam być nieświadoma. Nieświadoma tytanicznego wysiłku, który trzeba włożyć w najzwyklejsze odruchy, aby Twoje dziecko codziennie czuło, że kochasz je najbardziej na świecie.

 

Stworzyłaś moją Narnię. Świat magiczny, w którym wszystko jest możliwe. A teraz ja, daję klucz do tego świata moim dzieciom.

Kiedy jest mi źle w myślach ściskam Twoją dłoń i nie puszczam. Z nią czuję się bezpieczna. Wiem, że nic mi nie grozi. Chcę zawsze czuć jej ciepło.

Dziękuję Ci, mamo, że jesteś. Bądź jak najdłużej. Bo bez Ciebie mój świat, nigdy nie będzie już taki sam. Magiczny. Pełen dobra i miłości.

 

Kocham Cię bez miary.

 

 

 

 

 

 

2 myśli na temat “List do mojej Mamy na Dzień Matki

Dodaj komentarz