mądre bajki dla dzieci netflix

TOP 6 bajek dla dzieci na Netflix

Uczą- bawiąc. Nie ma w nich agresywnych, szybko zmieniających się animacji i obrazów, żartów z puszczania bąków i głupiej fabuły. Jest za to dużo przystępnie i obrazowo przedstawionej wiedzy dot. konkretnych dziedzin nauki, jak również akceptowanych społecznie zachowań.

Bajki dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Przegląd 6 mądrych bajek dla dzieci na Netflixie

1. Magiczny autobus

dla dzieci netflix

Kto go nie zna? Bajka z lat 90. Niektórzy uważają, że pani Loczek, zwana również panią Kędziorek nauczyła ich więcej niż 6 lat podstawówki. Mądre to bardzo i moim zdaniem ciekawe typu jak łapiemy przeziębienie, dlaczego burczy nam w brzuchu, jak mrówki budują mrowisko, etc.

Czas trwania: 25 minut

2. Klub Myszki Miki

najlepsze bajki dla dzieci netflix

Jedyna bajka, z którą moje dzieci wchodzą w interakcję, co poczytuję jako jej największy plus. Myszka Miki zwraca się do dzieci z pytaniem, a dzieciaki odpowiadają. Disneyowe postacie, spokojna fabuła, brak agresywnych animacji i obecny element edukacyjny typu liczenie, odczytywanie godziny z zegara, kształty, itd.

Czas trwania ok. 20-25 minut


Książka Socjomatki


3. Tupcio Chrupcio

netflix bajki dla dzieci

Świetna seria animowanych bajek powstałych na bazie książkowego wydania Tupcia Chrupcia, autorstwa Elizy Piotrowskiej uwielbianego przez moje dzieci na etapie 3-4 r.ż. Każdy z odcinków poświęcony jest konkretnemu tematowi o charakterze wychowawczym typu: umiejętność dzielenia się, przyjście na świat rodzeństwa, grymaszenie podczas jedzenia, radzenie sobie z dokuczającymi dziećmi w przedszkolu, itd.

Czas trwania: 5-7 minut

4. Mała lama

Mała lama netflix

Bardzo podobna do Tupcia Chrupcia pod względem tematyki seria. Tutaj też mamy akcent na kształtowanie pozytywnych zachowań i radzenie sobie z dziecięcymi trudnościami np. odpowiednie zachowanie dziecka na zakupach, trema, nowa opiekunka, czytanie jest super, etc.

Czas trwania: 10-15 minut

5. Dzieciaki móżdżaki

mądre bajki dla dzieci netflix

Świetna seria! W bardzo przystępny sposób przekazana wiedza nawet dla przedszkolaka- jest trochę animacji, trochę żartu i przede wszystkim ciekawe tematy np. co różni dobre zarazki od tych złych, gdzie powstają emocje? jak działa pamięć? etc.

Czas trwania: ok. 20 minut

6. Spytaj Mądroboty

mądre bajki netflix

Rzutem na taśmę zakwalifikowały się do zestawienia, ale szczerze powiedziawszy nie jestem fanką ich konwencji- kilka animowanych stworzeń mieszkających w komputerze znajduje odpowiedzi na pytania dzieci. Tematy są świetne typu: jak działają wulkany, dlaczego trzeba myć ręce, itd. Sposób przekazania tej wiedzy według mnie bardziej przeszkadza niż pomaga. Sprawdźcie sami!

Czas trwania: ok. 25 minut

A na deser: Netflix dla całej rodziny

serial przyrodniczy netflix dla dzieci

Jedna pozycja, która nie jest bajką, nie jest szczególnie krótka, ale z całego serca Wam ją polecam. Sprawdzone na naszych dzieciakach wielokrotnie, wciąga jak film akcji, zdjęcia zapierają dech w piersiach. Genialna rozrywka o charakterze edukacyjnym dla całej rodziny- Nasza planeta. Osiem fantastycznych opowieści o lodowych światach, dżunglach, pustyniach i stepach i ich mieszkańcach, których dotyka ten sam problem- zmiany klimatu. Mój 5-latek po jednym odcinku zrozumiał o co chodzi w efekcie cieplarnianym i dodał: „Muszę wymyślić auto na słoną wodę.” Jakby trzeba było jeszcze więcej atutów: kojący głos Czubówny i pozamiatane.

Czas trwania: ok. 60 minut


Jeśli poszukujesz wartościowych programów online dla Twojego dziecka, z pewnością zainteresuje Cię także wpis o “8 mądrych kanałach edukacyjnych dla dzieci na Youtube”.

Najchętniej czytany wpis w tym miesiącu: Genialny lek na przeziębienie


Czekam na wieści dot. Waszych tropów! Bądźcie na bieżąco, poprzez polubienie mojego profilu na FB (@Socjomatka) oraz Instagramie (@Socjomatka.pl) Dziękuję!

https://socjomatka.pl/ksiazka/

3 myśli na temat “TOP 6 bajek dla dzieci na Netflix

  1. Nie zgodzę się z punktem 6. Serial Mądroboty jest świetny. Synek bardzo go lub. W fajny i ciekawy sposób można się dowiedzieć ciekawych rzeczy.
    Polecam.

  2. Ogólny pomysł Mądrobotów jest świetny! Według mnie tylko niektóre elementy tej bajki są trochę za szybkie np. piosenki o zwierzętach. Wątpię, że moja 4-latka nadąża myślami bo ja sama muszę mocno się skupić żeby dokładnie zrozumieć co śpiewają. Irytujący jest też krzykliwy Szef.
    Pomimo tego bajka jest bardzo pouczająca. A moje dziecko ją uwielbia.

Dodaj komentarz