Socjoodkrycia

Wartościowe książki dla dzieci w wieku 7-13 i rodziców 2022

Nowości wydawnicze z 2022r. dla dzieci i rodziców💯👍📗📙📘📔📒W tym zestawieniu prezentuję Wam mądre książki dla dzieci i rodziców, które ukazały się w 2022r. To wartościowe książki, które poszerzają wiedzę, rozbudzają ciekawość i kształcą dobre nawyki. Zobacz!👇👀

1.      „Elementarz Ważnych Słów. Miłość”, wyd. Słowne

Elementarz ważnych słów Miłość
Elementarz ważnych słów Miłość

Elementarz Ważnych Słów to ilustrowana seria dla małych dzieci która wprowadza dzieci w świat dorosłych słów. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą o co chodzi dorosłym, m.in. podejmują temat zdrowia, życzliwości, zaufania i rozwoju.

2.      „Opowieści o tym, co w życiu ważne”, Wydawnictwo IBIS

Opowieści o tym, co w życiu ważne
Opowieści o tym, co w życiu ważne

To piękna i wartościowa książka dla dzieci o sile uczuć i słów, a także doskonały materiał dydaktyczny do rozmów wychowawczych czy dyskusji w domu. W książce odnajdziecie piękne rozwinięcia takich pojęć jak: miłość, tolerancja, odwaga, szacunek.

3.      „Self-regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę”,  Wydawnictwo Znak

Self-reg Opowieści dla dzieci
Self-reg Opowieści dla dzieci

Książka, które pomoże rodzicom obdarzyć pociechy kompetencjami właściwego radzenia sobie z emocjami. Metodę Self-Regulation opracował profesor Stuart Shanker. Zakłada ona, że uczuć nie należy tłumić i wypierać – co jest zgodne ze współczesną wiedzą psychologiczną. Autorką książki jest Agnieszka Stążka-Gawrysiak- blogerka i coacherka pomagającą mamom zmierzyć się z wyzwaniami rodzicielstwa.

4.      „Jak dawniej żyły dzieci”, HarperKids Books

Jak dawniej żyły dzieci
Jak dawniej żyły dzieci

„Jak dawniej żyły dzieci” to kolejna pozycja serii „Chcę wiedzieć. Akademia Mądrego Dziecka”, skierowanej do starszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów. Bohaterowie bogato ilustrowanej książki opowiadają o swoich domach, zajęciach i rodzinach. Poznajemy kulturę oraz styl życia ludzi z różnych stron świata i odległych epok.

5.      „Jadą Haliki przez Ameryki”, Wydawnictwo AGORA

Jadą Haliki przez Ameryki
Jadą Haliki przez Ameryki

Toni Halik razem z żoną Pieret i psem Łolim ruszają w niezwykłą podróż przez obie Ameryki. Mają do pokonania trasę z Argentyny aż na Alaskę i z powrotem. Po drodze muszą m.in. rozwiązać tajemnicę wulkanu, napoić „żebrzące drzewo”, uratować przed pumą zwierzęta w schronisku, pokonać autem przepaść i uciec przed bandytami. Wspaniała podróżnicza przygoda!

6.      „Pasterze smoków”, Wydawnictwo Czarne

Pasterze smoków
Pasterze smoków

To przezabawna, mądra książka, która zachęca do myślenia, wątpienia, poszukiwania, a przede wszystkim do tego, by w dążeniu do perfekcji nie przegapić tego, co najważniejsze. Pomaga odpowiedzieć na pytania m.in. czy wolno jeszcze otwarcie czerpać radość z rodzicielstwa, czy to dzisiaj już zupełnie niemodne?

7.      „Wychowanie bez wychowywania. Jak podarować dziecku wolność i wsparcie”, Wydawnictwo Otwarte

Wychowanie bez wychowania
Wychowanie bez wychowania

Książka zachęca do zaopiekowania się swoim wewnętrznym dzieckiem, po to aby nie przekazywać błędnych schematów i szkodliwych skryptów zachowań swoim dzieciom.

Czy macie swoje odkrycia dla dzieci i rodziców z tego roku? Dajcie znać w komentarzu!

#książki #nowości #nowosciwydawnicze #dladzieci #dlarodziców #ksiazka #wychowanie #czytanie #lektura

Dodaj komentarz