Książka “Dobre wieści o złym zachowaniu”

Moje notatki z fantastycznej książki Katherine Reynolds Lewis “Dobre wieści o złym zachowaniu. Dlaczego dzieci są dziś mniej zdyscyplinowane niż kiedyś i co możemy z tym zrobić.”

Ta książka zwróciła moją uwagę samym tytułem. Rzeczywiście często w rozmowach ze znajomymi rodzicami pojawia się wątek tego, że dzieci dziś są rozwydrzone, myślą, że wszystko im wolno, nie znają granic, często zachowują się tak, jakby istniały tylko one. To też częsty argument przeciwników rodzicielstwa opartego o empatię i szacunek do potrzeb dziecka. Czasami od starszego pokolenia słyszymy: “Teraz dzieciom się poprzewracało w głowach! Kiedyś dzieci słuchały rodziców, a nie to co dziś. Rodzice są jak służący i nieustannie usługują swoim dzieciom.”

Czy jednak rzeczywiście coś jest nietak z naszymi dziećmi? W jakich zakresach? Co jest przyczyną tego stanu rzeczy? I jak możemy temu zaradzić?

Odpowiedzi Lewis na te pytania są mi bardzo bliskie. W tym duchu, podpierając swoje stanowisko licznymi badaniami piszę w mojej książce “15 nieoczywistych kroków do pełni potencjału Twojego dziecka” o rozwijaniu inteligencji emocjonalnej i społecznej u dzieci, o budowaniu więzi i autentycznej, pełnej miłości i zrozumienia relacji z dziecka z rodzicami. Przeczytaj sama/sam i daj znać, na ile one rezonują z Tobą.

Polecam

O ciekawym eksperymencie opisywanym przez Lewis pisałam również tutaj: https://socjomatka.pl/ile-minut/ . Spróbuj w ramach diagnozy zrobić ten eksperyment w swoim domu.

Dodaj komentarz