życzenia dla dziecka od matki

List mamy na 3. urodziny syna

Synku,

patrz na mnie jak najdłużej tym zakochanym do granic świata wzrokiem. Potrzebuj mojej obecności. Wiem, że będę bardzo tęsknić kiedyś za Twoim nieustannym: „Mamo, zobacz!”.

Trzymaj mnie jak najdłużej kurczowo za rękę, kiedy idziesz po niepewnym gruncie. Choć czasem zmęczenie nie pozwala mi dostrzec piękna i niezwykłości w Twoim codziennym: „Tylko z Mamą”, powtarzaj mi je jak najczęściej. Może w końcu, któregoś dnia zrozumiem, że byłam Twoim powietrzem.

Dotykaj mojej twarzy, całuj ją aż nie zamkną Ci się oczka. Gładź moje włosy i zachwycaj się jak jestem piękna. Odkrywaj swój miękki, ciepły brzuszek w oczekiwaniu na moje łaskotki. Zapamiętaj każdy z tych momentów. Wrzuć do pudełka na swoje skarby i nie pozwól ich zgubić. Niech one przypominają Ci o tym, że świat z mamą był błogi, delikatny i bezpieczny.

Rysuj serca i mów „kosiam cię”. Biegaj. Uśmiechaj się codziennie. Podziwiaj świat. Odkrywaj w nim to, co najpiękniejsze.

Niech Twoje serce będzie zawsze większe niż ciało. Noś swoje misie, śpiewaj do nich, okrywaj je w nocy, kiedy zmarzną i przytulaj, kiedy jest im smutno. To rozczulające patrzeć, jak opiekujesz się innymi, kiedy sam potrzebujesz jeszcze tyle mojej troski.

Ufaj dobrym ludziom i nie daj się zranić przez tych złych. Szukaj schronienia w moich ramionach, biegnij do mnie do utraty tchu.

Zawsze będę przy Tobie.

Twoja Mama

Dodaj komentarz