prezenty dla dziecka

Najlepsze prezenty na Mikołajki dla dziecka- od 0 do 20 zł

Zbliżają się Mikołajki i świąteczny czas. Zanim wpadniemy w gorączkę zakupów gwiazdkowych prezentów, zastanówmy się co jest najcenniejszym podarunkiem jaki możemy dać dziecku. To nie najnowsza konsola Playstation ani edukacyjny laptop. To CZAS RAZEM!

Challenge na Mikołajki: spędź z dzieckiem więcej czasu niż średnia krajowa

Rodzic w Polsce to postać nieobecna. Albo fizycznie albo emocjonalnie. Albo jesteśmy w pracy, albo pracujemy w domu. Goniąc w wypełnianiu długiej listy obowiązków, pomijamy dziecko. 67 minut dziennie- tyle czasu dziennie poświęca dziecku statystyczny rodzic w Polsce, według danych raportu OECD. Ponadto, polskie badania (Katedry Pedagogiki Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień) dowodzą, że 7 na 10 dzieci w wieku szkolnym nie jest przytulana przez rodziców, tylko połowa badanych dzieci je wspólnie z rodzicami niedzielny obiad, a co trzecie dziecko nie spędza czasu z rodzicami wieczorem, bo ci za długo pracują.

Zróbcie coś razem, na co w codziennej bieganinie nie starcza czasu- robienie świątecznych pierniczków, pisanie listu do świętego Mikołaja czy teatrzyk pacynek z reniferami w roli głównej. Rusz wyobraźnię! A może skorzystacie z oferty kulturalnej swojego miasta i wybierzecie się na świąteczny spektakl lub wystawę?

Subiektywny przegląd najlepszych atrakcji dla rodzin na Mikołajki w Krakowie

Obchody Mikołajek trwają w tym roku przez okrągły tydzień ze względu na fakt, że święto białobrodego wypada w najbliższą środę. Część instytucji kulturalnych przygotowała więc coś specjalnego już w ten weekend, a na część załapiemy się w kolejnym tygodniu.

2 GRUDNIA

  • Bajki Pod Globusem– ubieramy choinkę! Głośne czytanie “Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony”, ubieranie księgarnianej choinki, warsztaty przygotowania ozdób świątecznych, Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1, wstęp wolny, link: http://liberglob.pl/choinke/
  • Przedstawienie teatralne pt. „Grudniowy gość” w wykonaniu aktorów z Teatru Banasiów z Warszawy, Nowohuckie Centrum Kultury, cena: 16-20 zł, (również 5.12 oraz 6.12) link: https://nck.krakow.pl/grudniowy-gosc-imprezy-mikolajowe/

3 GRUDNIA

4 GRUDNIA

6 GRUDNIA

10 GRUDNIA

 

 

 

Dodaj komentarz